Haber

16 yıl önce Malatya’da öldürülen Ekkehart’ın Eşi Suzanna Geske: “O olayı her gün yaşadık. Her gün hatırlıyoruz çünkü bir boşluk ve hüzün var”

Malatya18 Nisan 2007’de Zirve YayıneviTürkiye’de öldürülen Alman vatandaşı Tilman Ekkehart Geske’nin eşi Suzanna Geske, “O olayı her gün yaşadık. Bir boşluk ve hüzün olduğu için her gün hatırlıyoruz.”

Malatya Üç kişinin hayatını kaybettiği Tepe Yayınevi cinayetlerinin üzerinden 16 yıl geçti. Tepe Yayınevi’nde öldürülen Alman vatandaşı Tilman Ekkehart Geske’nin eşi Suzanna Geske, Kiltepe’deki Ermeni Mezarlığı’na gelerek eşinin mezarını ziyaret etti.

“HER GÜN O OLAYI KABUL EDERİZ, ÇÜNKÜ BİR HUSUS VE HÜZÜN OLUŞUR”

Olaydan sonra Malatya’dan ayrılmayan ve 25 yıldır Türkiye’de yaşayan Suzanna Geske, “Bizim için her gün aynı. Bizim için her gün anma günü. Eşimi her gün özlüyorum. Büyüttüm.” Çocuklarım yalnız. O olayı her gün yaşadık. “İçimizde bir boşluk ve hüzün olduğu için günü hatırlıyoruz. Ama aynı zamanda Rabbim bize güç verdi, devam edebildik” dedi.

“TÜRK VATANDAŞI OLMAK İSTİYORUZ”

Geske, Türk vatandaşı olmak istediklerini ve bunu yıllardır beklediklerini söyledi. “Türk vatandaşı ol” dedi.

18 Nisan 2007’de Malatya’da Tepe Yayıncılık’ta çalışan Alman asıllı Tilmann Ekkehart Geske ile Necati Aydın ve Uğur Yüksel boğazları kesilerek vahşice öldürüldü.

Kaynak: ANKA / Yerel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu